REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dolny Śląsk: Crusar zainwestował w Bolesławcuartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Crusar zainwestował w Bolesławcu
Polska firma Crusar z Wrocławia oddała właśnie do użytku swój nowy magazynu w Bolesławcu o łącznej p...
EPP rozbuduje fabrykę pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
EPP rozbuduje fabrykę pod Wrocławiem
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" poinformowała o wydaniu decyzji o wsparciu dla...
Holcim Polska rozpoczyna budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego na Kujawachartykuł
Pokaż artykuł
Holcim Polska rozpoczyna budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego na Kujawach
Holcim Polska, lider innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, uroczyście rozpoczął budowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego przy Cementowni Kujawy. Inwestycja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), wzmocni potencjał badawczy firmy i stanie się jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii budowlanych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Kielce bazą dla innowacji. Vitrintec buduje halę i wzmacnia markę gospodarczą miasta [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kielce bazą dla innowacji. Vitrintec buduje halę i wzmacnia markę gospodarczą miasta [WIZUALIZACJE]
Ponad 6700 metrów kwadratowych nowej przestrzeni produkcyjnej i biurowej powstanie w Kielcach dzięki nowej inwestycji kieleckiej firmy Vitrintec, należącej do grupy Creo. Producent zaawansowanych systemów aluminiowo-szklanych, który swoje autorskie technologie wdraża na rynkach w Polsce i za granicą, uruchomi nowe linie technologiczne już w IV kwartale 2026 roku. Dla stolicy regionu to nie tylko nowe miejsca pracy, ale potwierdzenie pozycji miasta jako świetnego miejsca dla rozwoju innowacyjnego biznesu.
Wrocławskie Mieszkania zmieniają siedzibę. Chcą zwiększyć jakość obsługi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocławskie Mieszkania zmieniają siedzibę. Chcą zwiększyć jakość obsługi [WIZUALIZACJE]
Miejska spółka sprzedała w marcu nieruchomość przy ulicy Mikołaja Reja za prawie 9 milionów złotych....
[Wrocław] Minister Nowak: nie będzie połączenia kolejowego z Warszawą w linii prostejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Minister Nowak: nie będzie połączenia kolejowego z Warszawą w linii prostej
Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak kategorycznie stwierdził, że p...
[Wrocław] Podczas Euro napijemy się za darmo wody w 7 punktach w centrum miastaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Podczas Euro napijemy się za darmo wody w 7 punktach w centrum miasta
7 zdrojów z czystą, pitną wodą stanie w najbliższych dniach w różnych punktach Wrocławia. MPWiK zain...
Wrocław: Miasto sprzedaje bardzo zniszczoną kamienicę przy Odrze. Bez planu miejscowegoartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzedaje bardzo zniszczoną kamienicę przy Odrze. Bez planu miejscowego
Inwestor będzie musiał koniecznie przeprowadzić remont budynku i w tym celu wystąpić o warunki zabud...
Port Lotniczy Wrocław zostanie rozbudowany [WIZUALIZACJE + ETAPY + TERMINY]artykuł
Pokaż artykuł
Port Lotniczy Wrocław zostanie rozbudowany [WIZUALIZACJE + ETAPY + TERMINY]
Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu, równoległa droga kołowania i nowa płyta do odladzania. Koszt inwestycji to 350 mln zł, z czego 50 proc. dopłaci Unia Europejska.
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!artykuł
Pokaż artykuł
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!
W pierwszej połowie lipca 2025 r. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.), spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, podpisało umowę z firmą KWADRAT Polska Sp. z o.o. Sp. K. na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy drugiego terminalu cargo w Katowice Airport.
W centrum Poznania powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Poznania powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]
Skanska rozpoczyna realizację inwestycji Nowy Rynek C – ostatniej części nowoczesnego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Wielkopolski. Będzie to pierwszy komercyjny biurowiec w kraju o zerowej emisji CO₂ netto na poziomie operacyjnym (1) oraz całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej. Tym samym Poznań dołącza do czołówki europejskich miast mogących pochwalić się zeroemisyjnymi biurowcami.
Gotowe podpory i płyta nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoliartykuł
Pokaż artykuł
Gotowe podpory i płyta nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli
Budowa pierwszego z nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola zmierza ku końcowi. Gotowe są już wszystkie 22 podpory oraz płyta, na której po wykonaniu izolacji ułożona zostanie nawierzchnia jezdni. Przełączenie ruchu na nowy wiadukt planowane jest na styczeń 2023 r. Wtedy też ruszy rozbiórka wiaduktu południowego, po którym teraz odbywa się przejazd w obydwu kierunkach.
EcoBean wybuduje w Polsce biorafinerię do pełnej waloryzacji fusów kawowych (EcoBean Technology Center)artykuł
Pokaż artykuł
EcoBean wybuduje w Polsce biorafinerię do pełnej waloryzacji fusów kawowych (EcoBean Technology Center)
Spółka EcoBean – wspierana przez inwestorów z EIT InnoEnergy, CofounderZone, CIECH Ventures oraz aniołów biznesu z COBIN Angels – pozyska 7 mln euro w wyniku zakwalifikowania do programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Środki zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnego procesu przetwarzania fusów kawowych, w tym budowę EcoBean Technology Center.
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsce
29 maja 2023 r. w towarzystwie wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio, przedstawiciele spółek skarbu państwa i wybranych uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii. Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, zarówno prosumenckich, jak i wielkoskalowych.
Wodociągi Warszawskie już w jednej trzeciej samowystarczalne energetycznieartykuł
Pokaż artykuł
Wodociągi Warszawskie już w jednej trzeciej samowystarczalne energetycznie
Stołeczni wodociągowcy są coraz bliżej osiągnięcia neutralności klimatycznej. W 2023 roku miejska spółka wyprodukowała prawie 60 tys. MWh energii elektrycznej z własnych, głównie odnawialnych źródeł. To prawie jedna trzecia rocznego zapotrzebowania spółki i energia, która wystarczyłaby na rok dla 30 tys. gospodarstw domowych.
IQChoicefirma
Pokaż firmę
IQChoice
Wiry, Poznańska 68
firma
Pokaż firmę
Vinci - Systemy alarmowe, zabezpieczenia
Zalasewo, Serdeczna 21A/G1
[Wrocław] SSC MAHLE we Wrocławiu już działa. Za co będzie odpowiadał oddział światowej korporacji?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] SSC MAHLE we Wrocławiu już działa. Za co będzie odpowiadał oddział światowej korporacji?
We Wrocławiu otworzyło się MAHLE Shared Services Poland Sp. z o.o., którego głównym zadaniem będzie...
Katowicka SSE podsumowuje trzy kwartały 2021 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Katowicka SSE podsumowuje trzy kwartały 2021 roku
Przez III kwartały 2021 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wydała 60 decyzji o wsparci...
[Gdynia] Basen Olimpijskiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gdynia] Basen Olimpijski
Gdynia, Redłowo, Kazimierza Górskiego
REKLAMA